This site is designed to take advantage of CSS. If you are seeing this, CSS must not be available or enabled in your browser. Everything should still work, but won't be as pretty. :)
invers Software
 

Indexer PRO

Indexer PRO

Indexer PRO · Koupit · PayPal · Názory uživatelů · Funkce · Porovnání · Demo · Příručka · Zprávy o produktu · Historie ·  
Indexer PRO (vyžaduje minimálně Calamus SL 2006): Aktuální číslo verze je 3.02.

Ach, jak bylo s Calamusem dřív nepříjemné ...

... vygenerovat rozumný rejstřík publikace. Tolik diplomových prací a knih bylo v Calamusu obdivuhodně vysázeno, neměly ale buď žádný rejstřík, nebo takový, jehož výroba trvala déle, než sama sazba.


Indexer

S modulem Indexer PRO můžete efektivně vytvářet rejstříky mávnutím ruky. To neříkáme jen proto, že to jde opravdu dobře a rychle. Označíte v textu požadované pojmy (klidně i více slov na jeden pojem) dvojklikem a zanesete jej tak do rejstříkového seznamu. Jsou-li všechna důležitá slova označena, nastartujete generování rejstříku, který je hotový dřív, než stačíte vypít kafe. Přirozeně je předformátován. Volitelně je vytvořen do rejstříkového rámečku, nebo do ASCII souboru na vašem disku.

Autoři, dokumentátoři a jiní psavci, kteří plní Calamusové stránky jednu za druhou, se mohou radovat. Dříve bylo vytváření rejstříků (obsahů, alfabetických a věcných obsahů) a jejich třídění zábavou pro masochisty. Modul Indexer PRO slibuje jednoduchou pomoc.

Jednoduše určíte, která slova se mají v rejstříku uvést. K tomu nabízí Indexer PRO tři cesty:

  1. Přímé zadání do modulu Indexer,
  2. Převzetí označených slov přímo z textového zrcadla.
  3. Seznam slov, pořízený libovolným ASCII editorem (nebo jakkoliv jinak).

Poté, co je vytvořen seznam slov, můžete nechat generovat rejstřík. Modul Indexer PRO prohledá všechny textové rámečky v dokumentu a všechna nalezená slova vloží do rejstříku. Přitom lze rejstříky doplňovat i o již existující rejstříky, např. pro knihy, rozdělené do více dokumentů.

S Indexer PROem je kromě toho možné přiřadit textovým rámečkům virtuální čísla stránek když se více stránek dokumentu sází z technických důvodů na jednu velkou stránku a má se i z takovéhoto dokumentu pořídit smysluplný rejstřík.

Indexový slovník se dá uložit, načíst (nebo přidat). Je ukládán v jednoduchém ASCII formátu, dovolujícím libovolné další zpracování.

Vzhled vytvořeného rejstříku můžete vytvářet flexibilně. Před vytvářením se dá nastavit obhospodařování sledu stránek i formátování čísel stran tabulátory, takže správná sazba restříku nevyžaduje téměř žádnou práci.

Modul Indexer PRO je k dispozici i v české verzi a používá interní třídicí tabulku vestavěnou do Calamusu SL, takže jakákoliv jazyková verze indexeru (anglická, německá) třídí správně podle té verze Calamusu, ve které právě běží.

Formát rejstříku

Vytvořit index

Vytvořit index Nastavení
top top

© 1998–2022 invers Software. Všechna práva vyhrazena. | Soukromí
Máte otázky? | Našli jste překlep, nebo chybný překlad?