Sinds 2006 zijn vijf jaren verstreken, en we hebben 7 gratis updates laten verschijnen voor deze generatie van Calamus. (Goede dingen komen langzaam.) Als u nog met een oudere versie van Calamus werkt zou nu een goed moment zijn om te upgraden naar de huidige versie Calamus 2006 R8. Onder Windows 7 kunnen oudere Calamus-generaties niet meer worden gebruikt.
De nieuwe versie van Calamus: Bekijken | Downloaden | Kopen.

Veel gebruikers hebben ons verzocht om een nieuwe generatie van Calamus. Toen we Calamus 2006 publiceerden, hoopten we onze doelen sneller te kunnen realiseren: een nieuwe vectoruitvoer, het vernieuwen van de gebruikersinterface, betere verbinding met Windows en Mac OSX, vereenvoudigde bediening.
Deze doelen bleken niet realistisch. We hadden jaren geleden een nieuwe vectoruitvoer besteld, maar die kon niet op tijd klaargemaakt worden, dus moesten we het annuleren. Het vernieuwen van de gebruikersinterface werkte als een rode lap op een stier voor de oudgedienden, terwijl de oude zwart-wit iconen nieuwe geïnteresseerde gebruikers afschrikken om Calamus te proberen.
We waren behoorlijk tevreden met de integratie van Calamus in Windows: toegang tot bijna alle apparaten gaat gemakkelijk; de integratie van de emulator is zo mooi gedaan dat sommige gebruikers het helemaal niet in de gaten hebben; de snelheid is prima op bijna alle computers, zelfs te hoog op sommige punten. Maar toen kreeg Windows 7 het idee om de rechten van applicaties meer te beperken. Daarom installeren we Calamus niet meer in de programma-map, bijvoorbeeld omdat Calamus en zijn modules niet begrijpen dat hun SET-bestanden niet langer in hun normale directories staan, hoewel ze daar wel lijken te zijn.
We bieden onze excuses aan dat zelfs R8 niet kan printen onder MagicMacX 1.2 en 2.0 op uw Mac. Anders dan Microsoft's Windows, is Apple's operating systeem Mac OS X zo vaak en zo snel veranderd dat noch de ontwikkelaar van MagicMacX noch wijzelf de eerder gebruikte native libraries op zo'n manier konden aanpassen dat Calamus weer toegang heeft tot de Mac printers. Ook andere native functies, zoals beeldschermcalibratie en snellere en betere compressie van PS/PDF bestanden werken nog niet weer onder MagicMacX. Maar we zijn optimistisch: dit is spoedig klaar. Iets anders vervelends is, dat Calamus onder MagicMacX ongeveer 5 x zo langzaam werkt als op een Windows systeem op dezelfde Mac. Daarom besluiten steeds meer pure Mac gebruikers om ook een Windows systeem op hun Mac te installeren. Dit is niet langer een kwestie van geloof. Alle platformen komen dichter bij elkaar - de toepassingssoftware is maatgevend.
We zijn al begonnen om de bediening van Calamus 2006 in de afgelopen updates te vereenvoudigen. Meer en meer hebben modules slaan veranderde parameters stilzwijgend op, zodat u Calamus als u het weer opstart precies zo aantreft als u het had verlaten. Alleen waar het zinvol is laten we de mogelijkheid open om verschillende instellingen te beheren. Meer vereenvoudigingen zijn in voorbereiding.
We zijn al enige tijd bezig met de volgende grote stappen:
Er is geen tijdschema voor deze stappen. We houden u natuurlijk op de hoogte. Als u nog geen abonnement hebt genomen op de gratis Calamus nieuwsbrief, dan is dit er een goed moment voor.
De nieuwe versie van Calamus: Bekijken | Downloaden | Kopen.